Technik informatyk ze specjalnością cyberbezpieczeństwo
Technik Informatyk ze specjalnością cyberbezpieczeństwo
W dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej działań odbywa się online, bezpieczeństwo sieci i danych jest niezwykle ważne. Wybierając tę specjalizację, zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do ochrony systemów informatycznych i danych przed różnego rodzaju zagrożeniami. Kierunek technik Informatyk ze specjalnością cyberbezpieczeństwo otwiera wiele drzwi do dalszej edukacji i rozwoju zawodowego w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, w tym możliwość studiowania na kierunku informatyki lub bezpieczeństwa informacji na uczelni wyższej.
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ KLASĘ Technik Informatyk ze specjalnością cyberbezpieczeństwo
Jak wygląda nauka w klasie Technik Informatyk?
- Czas trwania nauki: 5 lat
- Obejmuje kształcenie ogólne — przygotowanie do egzaminu maturalnego, kształcenie zawodowe i przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.
- Zajęcia praktyczne: w zakładzie pracy, z którym szkoła ma podpisaną odpowiednią umowę.
Uczniowie w ciągu całego cyklu kształcenia zdobywają kwalifikacje zawodowe:
- INF.02. - Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych lokalnych sieci komputerowych
Technik informatyk planuje konfiguracje, dobiera podzespoły i montuje z nich komputery. Nadzoruje organizacją pracy podczas montażu. Przygotowuje do pracy systemy komputerowe z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym. Przygotowuje i konfiguruje urządzenia peryferyjne. Doradza klientowi w zakresie konfiguracji i modernizacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych.
Technik informatyk wykonuje projekt okablowania strukturalnego lokalnej sieci komputerowej. Dobiera urządzenia sieciowe, komputery, medium transmisyjne oraz oprogramowanie systemowe i narzędziowe do pracy w sieci lokalnej.
- INF.O3. - Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi i oraz bazami danych
Technik informatyk projektuje i wykonuje strony internetowe, sklepy internetowe i systemy zarządzania treścią. Buduje dynamiczne witryny wykorzystujące internetowe bazy danych i usługi zdalnych serwerów. Tworzy aplikacje, skrypty i aplety wykonywane po stronie klienta oraz serwera. Administruje aplikacjami i witrynami internetowymi. Projektuje i tworzy bazy danych. Doradza klientowi w oprawie graficznej i strukturze budowanej strony. Tworzy i obrabia grafikę, dźwięk i filmy na potrzeby stron internetowych.